VLP6045LT-220M
VLP6045LT-220M VLP6045LT-220M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLP6045LT-220M
VLP6045LT-220M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLP6045LT-220M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLP
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height4.5 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)140 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.1A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.1 A
Maximum-DC-Resistance140 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay