CY7C1041DV33-10VX
CY7C1041DV33-10VX CY7C1041DV33-10VX - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1041DV33-10VX
CY7C1041DV33-10VX - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1041DV33-10VX In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Product CategoryMemory ICs
Product Details
__
The CY7C1041DV33 is a high-performance CMOS Static RAM organized as 256K words by 16 bits.
Features
■Temperature ranges
❐Industrial: –40 °C to 85 °C
❐Automotive-A[1]: –40 °C to 85 °C
❐Automotive-E[1]: –40 °C to 125 °C
■Pin and function compatible with CY7C1041CV33
■High speed
❐tAA= 10 ns
■Low active power
❐ICC= 90 mA at 10 ns (industrial)
■Low CMOS standby power
❐I
SB2= 10 mA
■2.0 V data retention
■Automatic power-down when deselected
■TTL compatible inputs and outputs
■Available in Pb-free 48-ball VFBGA, 44-pin (400-mil) molded SOJ, and 44-pin TSOP II Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay