2SC5824T100Q
2SC5824T100Q 2SC5824T100Q - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
2SC5824T100Q
2SC5824T100Q - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: 2SC5824T100Q In Stock
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
Series2SC5824
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-62
ConfigurationSingle
Pd-Power-Dissipation2000 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max60 V
Transistor-PolarityNPN
Collector-Base-Voltage-VCBO60 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO6 V
Maximum-DC-Collector-Current3 A
Gain-Bandwidth-Product-fT200 MHz
Continuous-Collector-Current3 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min120
DC-Current-Gain-hFE-Max120 at 100 mA at 2 V
Application
• High gain bandwidth product
fT = 20 GHz typ.
• High power gain and low noise figure;
PG = 17.5 dB typ., NF = 1.15 dB typ. at f = 1.8 GHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay