SN64BCT245DW
SN64BCT245DW SN64BCT245DW - Brand New Texas Instruments Buffer/Driver/Transceiver
Buy Now
SN64BCT245DW
SN64BCT245DW - Brand New Texas Instruments Buffer/Driver/Transceiver
Manufacturer Part No: SN64BCT245DW In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryBuffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series64BCT
ProductStandard Transceiver
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.017662 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOIC-20
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Output-Type3-State
FunctionBus Transceiver
Number-of-Channels8 Channels
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package20-SOIC
Number-of-Circuits8 Circuits
Number-of-Elements1 Element
Current-Output-High-Low3mA, 24mA; 15mA, 64mA
Logic-TypeTransceiver, Non-Inverting
Number-of-Bits-per-Element8
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
PolarityNon-Inverting
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min4.5 V
Logic-FamilyBCT
Propagation Delay7 ns
Output-LevelTTL
Input-LevelTTL
High-Level-Output-Current- 15 mA
Low-Level-Output-Current64 mA
INTRODUCTION
FEATURES
♦ Single power supply 2.4V – 5.1V
♦ 4 seconds voice capacity is provided
♦ Built in a tiny controller
♦ One 2-bit I/O port is provided
♦ 32*4 bits RAM are provided
♦ Maximum 16k program ROM is provided
♦ Readable ROM code data
♦ Built in a high quality speech synthesizer
♦ Adaptive playing speed from 2.5k-20kHz is provided
♦ System clock: 1MHZ
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay