LEMF2520T100K
LEMF2520T100K LEMF2520T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LEMF2520T100K
LEMF2520T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LEMF2520T100K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
Series
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating155mA
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)500 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor20 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency32MHz
Frequency-Test2.52MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay