GRM32ER70J476ME20L
GRM32ER70J476ME20L GRM32ER70J476ME20L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32ER70J476ME20L
GRM32ER70J476ME20L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32ER70J476ME20L In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
GRM32ER70J476ME20L Description
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47UF 6.3V 20% 1210
GRM32ER70J476ME20L Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay