TSL1112RA-6R8M4R6-PF
TSL1112RA-6R8M4R6-PF TSL1112RA-6R8M4R6-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
TSL1112RA-6R8M4R6-PF
TSL1112RA-6R8M4R6-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: TSL1112RA-6R8M4R6-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesTSL
Type-
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Current-Rating4.6A
Package-CaseRadial
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.441" Dia (11.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.492" (12.50mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)16 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation6.1A
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency18MHz
Frequency-Test1kHz
FEATURES
• Available in tape packaging to support automated mounting machines.
• This product conforms to the standards that are slated to be introduced under the RoHS Directive.
APPLICATIONS
Televisions, VCRs, personal computers, and other electronic equipments.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay