F32-100HIP
F32-100HIP F32-100HIP - Brand New cFeon IC Chips
Get Quote
Buy Now
F32-100HIP
F32-100HIP - Brand New cFeon IC Chips
Manufacturer Part No: F32-100HIP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCFEON
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
• Single power supply operation
- Full voltage range: 2.7-3.6 volt
• Serial Interface Architecture
- SPI Compatible: Mode 0 and Mode 3
• 32 Mbit Serial Flash
- 32 M-bit/4096 K-byte/16384 pages
- 256 bytes per programmable page
• High performance
- 100MHz clock rate
• Low power consumption
- 12 mA typical active current
- 1 μA typical power down current
• Uniform Sector Architecture:
- 1024 sectors of 4-Kbyte
- 64 blocks of 64-Kbyte
- Any sector or block can be erased individually
• Software and Hardware Write Protection:
- Write Protect all or portion of memory via software
- Enable/Disable protection with WP# pin
• High performance program/erase speed
- Page program time: 1.3ms typical
- Sector erase time: 90ms typical
- Block erase time 500ms typical
- Chip erase time: 25 Seconds typical
• Lockable 512 byte OTP security sector
• Minimum 100K endurance cycle
• Package Options
- 8 pins SOP 200mil body width
- 8 contact VDFN
- 8 pins PDIP
- 16 pin SOP 300mil body width
- All Pb-free packages are RoHS compliant
• Industrial temperature Range
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay