GRM155F51H103ZA01D
GRM155F51H103ZA01D GRM155F51H103ZA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155F51H103ZA01D
GRM155F51H103ZA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155F51H103ZA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay