22255C684KAT2A
22255C684KAT2A 22255C684KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
22255C684KAT2A
22255C684KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 22255C684KAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case2225 (5763 Metric)
Capacitance0.68μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.050" (1.27mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay