SDQ12-150-R
SDQ12-150-R SDQ12-150-R - Brand New EATON Arrays, Signal Transformers
Get Quote
Buy Now
SDQ12-150-R
SDQ12-150-R - Brand New EATON Arrays, Signal Transformers
Manufacturer Part No: SDQ12-150-R In Stock
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryArrays, Signal Transformers
SeriesSDQ
ProductInductors
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.016000 oz
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.047" (1.20mm)
Length5.2 mm
Width5.2 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance±20%
ShieldingShielded
Inductance-Frequency15 uH
Number-of-Coils2 Coils
Inductance-Connected-In-Series60.84μH
Inductance-Connected-In-Parallel15.21μH
Current Rating658mA
Series Rating329mA
Saturation Current779mA
Saturation current390mA
DC-Resistance-DCR-Parallel576.6 mOhm
DC resistance (DCR)2.31 Ohm
Maximum-DC-Current779 mA
Maximum-DC-Resistance576.6 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay