KC3225A106.250C30E00
KC3225A106.250C30E00 KC3225A106.250C30E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC3225A106.250C30E00
KC3225A106.250C30E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC3225A106.250C30E00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKC3225A-C3, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Current-Rating25 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.039" (1.00mm)
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Frequency106.25MHz
Operating-Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply3.3V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current25mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 10 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Supply-Voltage-Max3.63 V
Supply-Voltage-Min2.97 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatCMOS
Features
• Miniature ceramic package
• Highly reliable with seam welding
• CMOS output
• Supply voltage VCC=3.3V
• ±25×10-6 available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay