GRM55DR72J224KW01L
GRM55DR72J224KW01L GRM55DR72J224KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM55DR72J224KW01L
GRM55DR72J224KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM55DR72J224KW01L Out of Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2220 (5750 Metric)
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated630V
Size-Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.087" (2.20mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay