150105K250JE
150105K250JE 150105K250JE - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
150105K250JE
150105K250JE - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 150105K250JE In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series150
PackagingBulk
Package-CaseAxial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesDerating Recommended
Size-Dimension0.413" Dia x 1.102" L (10.50mm x 28.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max-
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC160V
Voltage-Rating-DC250V
Shielded Bags, Standard and Zipped
High Quality cost effective bags, available in different sizes, with different shielding options
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay