V130LA10AP
V130LA10AP V130LA10AP - Brand New Littelfuse Varistors
Get Quote
Buy Now
V130LA10AP
V130LA10AP - Brand New Littelfuse Varistors
Manufacturer Part No: V130LA10AP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Varistors
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryVaristors
SeriesLA
ProductMOV
TypeLine Voltage Operation Radial Lead Varistor
PackagingBulk
Part-Aliases576-V130LA10A V130LA10A
Current-Rating50 A
Termination-StyleRadial
MountingRadial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 85 C
Length12 mm
Package-CaseDisc 14mm
Capacitance1000 pF
Mounting-TypeThrough Hole
Number-of-Circuits1 Circuit
Diameter14 mm
Varistor-Voltage-Min184.5V
Varistor-Voltage-Typ205V
Varistor-Voltage-Max225.5V
Input Surge Current4.5kA
Maximum-AC-Volts130VAC
Maximum-DC-Volts175VDC
Energy38J
Voltage-Rating-AC130 VAC
Voltage-Rating-DC175 VDC
Clamping-Voltage340 V
Peak-Surge-Current4.5 kA
Varistor Voltage (Min)184 VDC to 228 VDC
Surge Protector Joule Rating38 J
Description
Features
• Lead–free, HalogenFree and RoHS compliant.
• Energy absorption capability (WTM) up to 360J
• Wide operating voltage range VM(AC)RMS 130V to 1000V
• No derating up to 85ºC ambient
• Available in tape and reel or bulk pack
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay