CPL2508T150M
CPL2508T150M CPL2508T150M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CPL2508T150M
CPL2508T150M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CPL2508T150M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCPL
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating230mA
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.031" (0.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation230mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay