NS12575T100MN
NS12575T100MN NS12575T100MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NS12575T100MN
NS12575T100MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NS12575T100MN In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating5.55A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.309" (7.85mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)18.72 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation7.65A
Q factor-
Self Resonant Frequency21.5MHz
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay