NBXSBA025LNHTAG
NBXSBA025LNHTAG NBXSBA025LNHTAG - Brand New onsemi Programmable Timers and Oscillators
Get Quote
Buy Now
NBXSBA025LNHTAG
NBXSBA025LNHTAG - Brand New onsemi Programmable Timers and Oscillators
Manufacturer Part No: NBXSBA025LNHTAG In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryProgrammable Timers and Oscillators
SeriesPureEdge™
TypeOscillator, Crystal
Packaging
Package-Case6-CLCC
Frequency425MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply2.375 V ~ 3.63 V
Supplier-Device-Package6-CLCC (7x5)
Current-Supply95mA
Count-
**The NBXSPA008 single frequency crystal oscillator (XO) is designed to
meet today’s requirements for 2.5 V and 3.3 V LVDS clock generation applications. The device uses a high Q fundamental crystal and Phase Lock Loop (PLL) multiplier to provide 161.1328 MHz, ultra low jitter and phase noise LVDS differential output.**
Available in 5 mm x 7 mm SMD (CLCC) package on 16 mm tape and reel in quantities of 1000.
Features
• LVDS Differential Output
• Uses High Q Fundamental Mode Crystal and PLL Multiplier
• Ultra Low Jitter and Phase Noise − 0.5 ps (12 kHz − 20 MHz)
• Output Frequency − 161.1328 MHz
• Hermetically Sealed Ceramic SMD Package
• RoHS Compliant
• Operating Range: 2.5 V ±5%
3.3 V ±10%
• Total Frequency Stability − 50 ppm
• This is a Pb−Free Device
Applications
• Ethernet, Gigabit Ethernet
• WAN
• Networking
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay