MDD2N60RH
MDD2N60RH MDD2N60RH - Brand New MDD IC Chips
Get Quote
Buy Now
MDD2N60RH
MDD2N60RH - Brand New MDD IC Chips
Manufacturer Part No: MDD2N60RH In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMDD
Product CategoryIC Chips
IFRMS = 2x 60 A
IFAVM = 2x 36 A
VRRM = 800-1800 V
Features
● International standard package JEDEC TO-240 AA
● Direct copper bonded Al2O3 -ceramic base plate
● Planar passivated chips
● Isolation voltage 3600 V~
● UL registered, E 72873
Applications
● Supplies for DC power equipment
● DC supply for PWM inverter
● Field supply for DC motors
● Battery DC power supplies
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay