MA2Z00100L
MA2Z00100L MA2Z00100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA2Z00100L
MA2Z00100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA2Z00100L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMini2-F1
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr1μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 100mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io100mA
Reverse-Recovery-Time-trr60ns
Capacitance-Vr-F3pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type
For VCO of a radio
For electronic tuning of UHF and VHF TV tuner
■ Features
• Good linearity and large capacitance-ratio in CD  VR relation
• Small series resistance rD
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay