FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI
FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI - Brand New FUJITSU IC Chips
Get Quote
Buy Now
FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI
FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI - Brand New FUJITSU IC Chips
Manufacturer Part No: FAR-F5EA-897M50-D27C-ZI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFUJITSU
Product CategoryIC Chips
■ DESCRIPTION
The F5CP/F6CP series of SAW band pass filters have 2.5 mm × 2.0 mm × 0.9 mm (h) of ultra small package, which are available in the 700 to 2000 MHz frequency range. They exhibit high stability by using single crystal, Lithium Tantalate (LiTaO3) with a large electro-mechanical coefficient.
■ FEATURES
• Ultra compact and light package (2.5 mm × 2.0 mm × 0.9 mm (h) )
: 1.0 mm height maximum
• Excellent stop band attenuation
• External matching are not required (50 Ω I/O)
• Standard devices are available for mobile communication standards
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay