GRM1555C1H120JZ01D
GRM1555C1H120JZ01D GRM1555C1H120JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1555C1H120JZ01D
GRM1555C1H120JZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1555C1H120JZ01D In Stock
SeriesGRM
Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance12pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse responsibility and noise reduction
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay