LQH88PN100M38L
LQH88PN100M38L LQH88PN100M38L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH88PN100M38L
LQH88PN100M38L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH88PN100M38L Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
Series
TypeWirewound
Packaging
Current-Rating3.15A
Package-Case3131 (8080 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.150" (3.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)29 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation3.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency18MHz
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay