LTF5022T-2R2N2R8-D
LTF5022T-2R2N2R8-D LTF5022T-2R2N2R8-D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LTF5022T-2R2N2R8-D
LTF5022T-2R2N2R8-D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LTF5022T-2R2N2R8-D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLTF5022T
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.8A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 150 C
Height2.2 mm
Length6.5 mm
Width5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.086" (2.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)43 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.8A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.84 A
Maximum-DC-Resistance43 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay