LTF5022T-2R2N3R2-LC
LTF5022T-2R2N3R2-LC LTF5022T-2R2N3R2-LC - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LTF5022T-2R2N3R2-LC
LTF5022T-2R2N3R2-LC - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LTF5022T-2R2N3R2-LC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLTF5022T
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating3.4A
Termination-StyleSMD/SMT
Height2.2 mm
Length5.2 mm
Width5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.087" (2.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)40 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current3.2 A
Maximum-DC-Resistance40 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay