GRM21BR71H104KA01L
GRM21BR71H104KA01L GRM21BR71H104KA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM21BR71H104KA01L
GRM21BR71H104KA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM21BR71H104KA01L In Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.053" (1.35mm)
Product Details
__
Description :
MURATA GRM21BR71H104KA01L is a 0.10μF surface mount ceramic capacitor with a MLCC (Multi-Layer Ceramic Capacitor) construction. It has a temperature range of -55°C to 125°C and is rated for a maximum voltage of 50V. It has a tolerance of ±10% and is packaged in a 0805 (2012 Metric) size.
Features :
• 0.10μF capacitance
• MLCC construction
• Temperature range of -55°C to 125°C
• Rated for a maximum voltage of 50V
• ±10% tolerance
• 0805 (2012 Metric) size
Applications :
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay