C2225C225K5RAC7800
C2225C225K5RAC7800 C2225C225K5RAC7800 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C2225C225K5RAC7800
C2225C225K5RAC7800 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C2225C225K5RAC7800 In Stock
Contact us
ManufacturerKEMET
Product CategoryCeramic Capacitors
MfrKEMET
SeriesSMD Comm X7R
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusActive
Capacitance2.2 µF
Tolerance±10%
Voltage-Rated50V
Temperature-CoefficientX7R
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsBypass Decoupling
Failure-Rate-
Mounting-TypeSurface Mount MLCC
Package-Case2225 (5763 Metric)
Size-Dimension0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.057" (1.45mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Base-Product-NumberC2225C
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay