VI-912314B V72A48C400BG2
VI-912314B V72A48C400BG2 VI-912314B V72A48C400BG2 - Brand New Vicor Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
VI-912314B V72A48C400BG2
VI-912314B V72A48C400BG2 - Brand New Vicor Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: VI-912314B V72A48C400BG2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerVicor Corporation
Product CategoryIC Chips
Product Highlights
Incorporating standard VI-200 or VI-J00 Family converters in rugged, chassis mount packages, Mega Module and Mega Module Jr.’s can be ordered with single, dual or triple outputs, having a combined output power of up to 600W. Totally isolated outputs eliminate efficiency penalties and output interaction problems.
Features
■ Inputs: 10 to 400Vdc
■ Any Output, 1 to 95Vdc
■ UL, CSA, TÜV, VDE, BABT
■ CE Marked
■ 80-90% Efficiency (Typical)
■ Up to 27W/Cubic Inch
■ 1 Up
2.58" x 2.5" x 0.62" (Junior)
4.9" x 2.5" x 0.62" (Full Size)
■ 2 Up
2.58" x 4.9" x 0.62" (Junior)
4.9" x 4.9" x 0.62" (Full Size)
■ 3 Up
2.58" x 7.3" x 0.62" (Junior)
4.9" x 7.3" x 0.62" (Full Size)
■ ZCS Power Architecture
■ Low Noise FM Control
■ Booster Versions Available for Expanded Output Power-Full size only
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay