CDS6004828
CDS6004828 CDS6004828 - Brand New Cosel IC Chips
Get Quote
Buy Now
CDS6004828
CDS6004828 - Brand New Cosel IC Chips
Manufacturer Part No: CDS6004828 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOSEL
Product CategoryIC Chips
SeriesCDS
ProductIsolated
Mounting-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 85 C
Height0.5 in
Length4.6 in
Width2.4 in
Number-of-Outputs1 Output
Output-Power600 W
Dimensions4.6 in x 2.4 in x 0.5 in
Input-Voltage36 V to 76 V
Output-Voltage-Channel-128 V
Output-Current-Channel-125 A
Isolation-Voltage500 V
Package-Case-SizeFull Brick
Description
Features
• Quintuple voltage monitoring
• Accurate ±1.8 % across temperature voltage threshold (±1 % at 25 °C)
• Primary supply (VCC) monitor. Fixed (factory - programmed) reset thresholds: 3.078 V to 2.866 V
• Second fixed (V2IN) monitor. Fixed (factoryprogrammed) reset thresholds: 2.333 V to 1.050 V
• Three additional adjustable supply monitor inputs (externally adjustable)
• 600 mV internal reference
• RST output (open drain)
• Output guaranteed for VCC ≥ 0.8 V
• Reset delay time (TREC) on power-up: 210 ms (typ)
• Manual reset input (MR)
• Low supply current of 12 µA (typ)
• Power supply voltage 0.8 V to 5.5 V
• RoHS compliant (green package)
• 8-pin MSOP/TSSOP
• Operating temperature: –40 °C to 85 °C (industrial grade)
Applications
• Set-top boxes
• Multi-voltage systems
• Cable/satellite applications
• Computer systems
• Data storage equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay