CGA6P1X7R1E106K250AC
CGA6P1X7R1E106K250AC CGA6P1X7R1E106K250AC - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CGA6P1X7R1E106K250AC
CGA6P1X7R1E106K250AC - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CGA6P1X7R1E106K250AC In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCGA
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.110" (2.80mm)
Product Details
__
CGA Series Automotive Grade High Temperature Application
Features
• Excellent DC bias properties.
• AEC-Q200 compliant.
Applications
• Automotive applications (engine rooms)
• Peripheral circuits of IGDT, SiC, GaN used at high temperature environments
• Sensor Module
• Smoothing and decoupling applications for other devices that operate at high temperature
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay