ZXTN10150DZTA
ZXTN10150DZTA ZXTN10150DZTA - Brand New ZETEX Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
ZXTN10150DZTA
ZXTN10150DZTA - Brand New ZETEX Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: ZXTN10150DZTA In Stock
Contact us
ManufacturerZETEX
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesZXTN10
PackagingReel
Features
• BVCEO > 150V
• hFE > 100 for IC = 150mA, VCE = 0.25V
• IC (cont) = 1A
• Lead Free, RoHS Compliant (Note 1)
• Halogen and Antimony Free "Green" Device (Note 2)
• Qualified to AEC-Q101 Standards for High Reliability
Applications
• LED TV backlight
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay