C2225C104KCRACTU
C2225C104KCRACTU C2225C104KCRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C2225C104KCRACTU
C2225C104KCRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C2225C104KCRACTU In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2225 (5763 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated500V
Size-Dimension0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
ApplicationsSMPS Filtering
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.061" (1.55mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay