HM73-15R70LFTR13
HM73-15R70LFTR13 HM73-15R70LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HM73-15R70LFTR13
HM73-15R70LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HM73-15R70LFTR13 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHM73
ProductInductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating16A
Height5 mm
Length11.7 mm
Width10.5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 155°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.461" L x 0.413" W (11.70mm x 10.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.220" (5.60mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency700nH
DC resistance (DCR)1.5 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation30A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Resistance40 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay