A705NGT-250
A705NGT-250 A705NGT-250 - Brand New ADDTEK IC Chips
Get Quote
Buy Now
A705NGT-250
A705NGT-250 - Brand New ADDTEK IC Chips
Manufacturer Part No: A705NGT-250 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerADDTEK
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The A705 is a low dropout current regulator rated for 210mA, 230mA, 250mA, 270mA, and 290mA constant sink current. The low quiescent current and low dropout voltage are achieved by advanced Bi-CMOS process.
FEATURES
■ Only bypass capacitor is required.
■ 210/230/250/270/290mA constant sink current.
■ Output short / open circuit protection.
■ Low dropout voltage.
■ Low quiescent current.
■ Supply voltage range 2.7V ~ 12V.
■ 2KV HBM ESD protection.
■ Advanced Bi-CMOS process.
■ SOT-89 and TO-252 package available.
APPLICATIONS
■ Power LED Driver
■ LED Cap-Lamp
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay