HLC023R3BTTR
HLC023R3BTTR HLC023R3BTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HLC023R3BTTR
HLC023R3BTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HLC023R3BTTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLO™
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating476mA
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.018" (0.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.3nH
DC resistance (DCR)340 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor27 @ 450MHz
Self Resonant Frequency11GHz
Frequency-Test450MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback