ELC-10D151E
ELC-10D151E ELC-10D151E - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELC-10D151E
ELC-10D151E - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELC-10D151E In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
Series10D
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingBulk
Current-Rating1.4A
Termination-StyleRadial
Height15 mm
Package-CaseRadial
Operating-Temperature-
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing5 mm
Height-Seated-Max0.591" (15.00mm)
Ratings-
Diameter13 mm
ShieldingUnshielded
Test-Frequency10 kHz
Inductance-Frequency150μH
DC resistance (DCR)160 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test10kHz
Lead-Diameter0.8 mm
Maximum-DC-Current1.4 A
Maximum-DC-Resistance160 mOhms
Product Details
__
Choke Coils
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback