NLFC453232T-6R8M-PF
NLFC453232T-6R8M-PF NLFC453232T-6R8M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFC453232T-6R8M-PF
NLFC453232T-6R8M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFC453232T-6R8M-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLFC
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case4532 (1812 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)140 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency28MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance140 mOhms
Self-Resonant-Frequency28 MHz
Q-Minimum10
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback