HY5DU283222BFP-33-C
HY5DU283222BFP-33-C HY5DU283222BFP-33-C - Brand New HYNIX IC Chips
Get Quote
Buy Now
HY5DU283222BFP-33-C
HY5DU283222BFP-33-C - Brand New HYNIX IC Chips
Manufacturer Part No: HY5DU283222BFP-33-C In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHYNIX
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
•3.3V for VDDand 2.5V for VDDQpower supply
• All inputs and outputs are compatible with SSTL_2 interface
• JEDEC standard 400mil 66pin TSOP-II with 0.65mm pin pitch
• Fully differential clock inputs (CK, /CK) operation
• Double data rate interface
• Source synchronous - data transaction aligned to bidirectional data strobe (DQS)
• x16 device has 2 bytewide data strobes (LDQS, UDQS) per each x8 I/O
• Data outputs on DQS edges when read (edged DQ) Data inputs on DQS centers when write (centered DQ)
• Data(DQ) and Write masks(DM) latched on the both rising and falling edges of the data strobe
• Write mask byte controls by LDM and UDM
• Programmable /CAS Latency 3 / 4 supported
• Programmable Burst Length 2 / 4 / 8 with both sequential and interleave mode
• Internal 4 bank operations with single pulsed /RAS
• tRAS Lock-Out function supported
• Auto refresh and self refresh supported
• 4096 refresh cycles / 64ms
• Full, Half and Matched Impedance(Weak) strength driver option controlled by EMRS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback