MAX6326XR25
MAX6326XR25 - Brand New Maxim Integrated Supervisors
General Description
The MAX6326/MAX6327/MAX6328/MAX6346/MAX6347/MAX6348 microprocessor (µP)
supervisory circuits monitor the power supplies in µP and digital systems.
These devices provide excellent circuit reliability and low cost by
eliminating external components and adjustments when used with 2.5V, 3V, 3.3V,
and 5V powered circuits.