NL565050T-472J-PF
NL565050T-472J-PF NL565050T-472J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NL565050T-472J-PF
NL565050T-472J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NL565050T-472J-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNL
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating36mA
Package-Case2220 (5650 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7mH
DC resistance (DCR)78 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor30 @ 252kHz
Self Resonant Frequency900kHz
Frequency-Test252kHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback