MLK0603L10NJT000
MLK0603L10NJT000 MLK0603L10NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK0603L10NJT000
MLK0603L10NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK0603L10NJT000 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating200mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.3 mm
Length0.6 mm
Width0.3 mm
Package-Case0201 (0603 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency10nH
DC resistance (DCR)800 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 300MHz
Self Resonant Frequency5.5GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current200 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Self-Resonant-Frequency7.5 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum6
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback