SF16-0868M4UU01
SF16-0868M4UU01 SF16-0868M4UU01 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp SAW Filters
Get Quote
Buy Now
SF16-0868M4UU01
SF16-0868M4UU01 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp SAW Filters
Manufacturer Part No: SF16-0868M4UU01 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: SAW Filters
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategorySAW Filters
SeriesSF, Kyocera
ProductSAW Filters
TypeRF SAW Filter
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 30 C to + 85 C
Package-Case4-SMD, No Lead
Frequency868.42MHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range858.92 MHz to 877.92 MHz
Size-Dimension0.063" L x 0.055" W (1.60mm x 1.40mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Filter-TypeBand Pass
Ratings-
Bandwidth19MHz
Height-Max0.028" (0.70mm)
Insertion-Loss2.2dB
Features
• Fast Switching Speed
• Marking : Type Number
• Lead Free Finish/RoHS Compliant (Note1) ("P"Suffix designates Compliant. See ordering information)
• Epoxy meets UL 94 V-0 flammability rating
• Moisture Sensitivity Level 1
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback