LQW18ANR16G00D
LQW18ANR16G00D LQW18ANR16G00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQW18ANR16G00D
LQW18ANR16G00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQW18ANR16G00D In Stock
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating150mA
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±2%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency160nH
DC resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor32 @ 150MHz
Self Resonant Frequency1.35GHz
Frequency-Test100MHz
Part-#-AliasesLQW1608AR16G00
Maximum-DC-Current150 mA
Maximum-DC-Resistance2.1 Ohms
Self-Resonant-Frequency1350 MHz
Q-Minimum32
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback