SLF10145T-330M1R6-H
SLF10145T-330M1R6-H SLF10145T-330M1R6-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF10145T-330M1R6-H
SLF10145T-330M1R6-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF10145T-330M1R6-H In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSLF-H
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.7A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height4.5 mm
Length10.1 mm
Width10.1 mm
Package-Case10145 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.189" (4.80mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)97.8 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current1.6 A
Maximum-DC-Resistance81.5 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Overview of the SLF Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
○ Product lineup allows for various usages.
APPLICATION
Thin-screen TV, LCDs, AV equipment, gaming equipment, other electrical devices
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback