FS30ASH-06
FS30ASH-06 FS30ASH-06 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS30ASH-06
FS30ASH-06 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FS30ASH-06 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMITSUBISHI
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
HIGH-SPEED SWITCHING USE
● 2.5V DRIVE
● VDSS .................................................................................. 60V
● rDS (ON) (MAX) ..............................................................30mΩ
● ID ......................................................................................... 30A
● Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) ............. 65ns
APPLICATION
Motor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback