CS9114EDR16
CS9114EDR16 CS9114EDR16 - Brand New Cherry IC Chips
Get Quote
Buy Now
CS9114EDR16
CS9114EDR16 - Brand New Cherry IC Chips
Manufacturer Part No: CS9114EDR16 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCHERRY
Product CategoryIC Chips
General Description
The ICS9112 is a high performance, low skew, low jitter clock driver. It uses a phase lock loop (PLL) technology to align, in both phase and frequency, the REF input with the CLKOUT signal. It is designed to distribute high speed clocks in PC systems operating at speeds from 25 to 75 MHz (30 to 90mHz for 5V operation).
Features
• Zero input - output delay
• Frequency range 25 - 75 MHz (3.3V), 30-90MHz (5.0V)
• Less than 200 ps Jitter between outputs
• Skew controlled outputs
• Skew less than 250 ps between outputs
• Available in 8 or 16 pin versions, 150 mil SOIC packages
• 3.3V ±10%, 5.0V±10% operation
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback