18251A102JAT2A
18251A102JAT2A 18251A102JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
18251A102JAT2A
18251A102JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 18251A102JAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.051" (1.30mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback