ELT-3KN131B
ELT-3KN131B ELT-3KN131B - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ELT-3KN131B
ELT-3KN131B - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ELT-3KN131B In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
Series3KN
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating20mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 85 C
Height2 mm
Length5 mm
Width3.3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.087" (2.20mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency2mH
DC resistance (DCR)44 Ohm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current20 mA
Maximum-DC-Resistance44 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback