GRM36B103K16D641
GRM36B103K16D641 GRM36B103K16D641 - Brand New STMicroelectronics IC Chips
Get Quote
Buy Now
GRM36B103K16D641
GRM36B103K16D641 - Brand New STMicroelectronics IC Chips
Manufacturer Part No: GRM36B103K16D641 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback