SIT9102AN-243N33E300.00000Y
SIT9102AN-243N33E300.00000Y SIT9102AN-243N33E300.00000Y - Brand New SITIME IC Chips
Get Quote
Buy Now
SIT9102AN-243N33E300.00000Y
SIT9102AN-243N33E300.00000Y - Brand New SITIME IC Chips
Manufacturer Part No: SIT9102AN-243N33E300.00000Y In Stock
• Wide frequency range
• 1 MHz to 220 MHz
• 220 MHz to 800 MHz refer to SiT9107
• Operating voltage
• 1.8, 2.5 or 3.3 V
• Other voltages up to 3.63 V (contact SiTime)
• Operating temperature range
• Industrial, -40 to 85 °C
• Extended Commercial, -20 to 70 °C
• Commercial, 0 to 70 °C
• Small footprint
• 5.0 x 3.2 x 0.75 mm
• 7.0 x 5.0 x 0.90 mm
• Eliminates crystal qualification time
• 50% + board saving space
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback